21OyunuBlackjack1.com
Online Blackjack Rehberi, Blackjack Kuralları ve Stratejileri
Blackjack desteleri

Blackjack desteleri. Tek desteli ve çok desteli blackjack ne zaman oynanır? Blackjack masasında oyuncu pozisyonların önemi.

   Menu
             21 Oyunu
             Blackjack
             Blackjack Nedir
             Blackjack Nasıl Oynanır
             Blackjack İndir
             Blackjack Oyna
             Blackjack Hileleri
             Online Blackjack Oyna
             21 Blackjack İndir
             Blackjack Kuralları
             Blackjack Oyunu
             Blackjack Desteleri
             21 Oyunu İndir
             21 Oyunu Oyna
             21 Blackjack Oyna
             Blackjack Oyna Online
             Bedava Blackjack
             Canlı Blackjack
             Blackjack Oyunu İndir
             Bedava Blackjack Oyna
             Blackjack Stratejileri
             Blackjack Kağıt Sayma
             Canlı Blackjack Oyna
             Blackjack Taktikleri
 

Blackjack Desteleri ve Oyuncu Pozisyonları

Blackjack Desteleri

Blackjack oyunu istediğiniz sayıda desteler ile oynanabilir. Deste sayısı çoğaldıkça oyun kasa için daha avantajlı olmaktadır.

Günümüzde tek desteli Blackjack oyunu bulmak zordur. Bu el başına $25+ oynamak istediğinizde mümükün olabilir. Genelde düşük limitli masalarda (el başına $25 dan daha az masalar) çok desteli blackjack oynayır. Bunların çoğu 4,6 ve 8 destelerle oynanmaktadır.

Oyuncu Pozisyonlama

Eğer blackjack oyununu başka oyuncularla birlikte oynarsanız, oyun sırasını bilmeniz gerekir.

Oyun sırası krupiyenin solundaki olan oyuncu ile başlar. Bu pozisyon birinci baz olarak bilinir. Oyun sırası saat yönünde devam etmektedir. Krupiyenin tam sağında olan oyuncu oynayan son oyuncu pozisyondadır. Bu da üçüncü baz olarak bilinmektedir.

Blackjack oyununda acemi oyuncuysanız üçüncü baza oturmanız tavsiye edilmez, eğer bir hata yaparsanız diğer oyuncular zarar görebilir ve size kızabilirler. Ancak deneyimli Blackjack oyunucusuysanız, büyük olasılıkla üçüncü bazda oturmaya en çok isteyeceksiniz.

Bazı oyuncular sadece ortada bulunan pozisyonları tercih etmektedir. Tek gerçek var o da şu ki üçüncü bazda olan bir zayıf oyuncu oyunu mahfedebilir. Örneğin, krupiyede 6 var ve zayıf bir oyuncuya 15 isabet etsin, daha sonra renkli kart alıyor ve bust oluyor (iflas ediyor). Daha sonra krupiyeye renkli kart açılıyor daha sonra da 3 geliyor ve toplam 19 oluyor fakat muhtemelen böylece herkez oyun dışında kalıyor.

Yeni oyuncular mümkün olduğu kadar birinci bazda otumaya tercih etmelidirler. Bu pozisyon acemi bir oyuncu için oyun sırasında destek alabilmesi açısından önem taşımaktadır.